החל תהליך רישום המפלגות לכנסת ה-19 [NRG]

[מקור NRG/מעריב]

נציגי מפלגת דע"מ נכנסו ראשונים ליו"ר ועדת הבחירות ואחריהם עוצמה לישראל, הבית היהודי ויש עתיד בראשות יאיר לפיד. מפלגת הפיראטים גנבה את ההצגה

במשכן הכנסת החל מצעד הרשימות המתמודדות בבחירות לכנסת ה- 19. נציגי כל המפלגות המבקשות להתמודד בבחירות יופיעו ביומיים הקרובים בפני יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין לצורך רישום וקבלת אותיות.

משכן הכנסת. המירוץ לאותיות החל

משכן הכנסת. המירוץ לאותיות החל צילום ארכיון: אור גלזר

ראשונים להתייצב היו נציגי מפלגת דע"מ, רשימת פועלים יהודית ערבית בראשות אוסמה אגבריה שביקשו את האות ק'.  אחריהם הגיעו נציגי רשימת "עוצמה לישראל", חברי הכנסת אריה אלדד וח"כ מיכאל בן ארי.

מכיוון שרוב האותיות תפוסות על ידי מפלגות ותיקות, השתרך אמש תור של נציגי הסיעות החדשות שביקשו להבטיח לעצמם אות מסוימת מתוך תשע שנותרו פנויות – כי כל הקודם זוכה. נציגי המפלגות עשו את הלילה האחרון מחוץ למשכן כדי להשיג את האותיות המבוקשות על-ידן.

הרשימות הראשונות שייכנסו להרשם אצל יו"ר ועדת הבחירות הן: דע"מ, עוצמה לישראל, הבית היהודי ויש עתיד בראשות יאיר לפיד.

נציגי מפלגת הפיראטים הגיעו בלבוש הולם
מי שגנבו את ההצגה היו נציגי מפלגת הפיראטים בראשות אוהד שם טוב. האחרון יחד עם מועמד מספר שתיים ברשימתו, נכנסו לכנסת כשהם חובשים כובעים של פיראטים עם ציור של גולגולת ועניבות, כששם טוב מצויד גם בחרב של פיראטים ובעניבות תואמות. אנשי המשמר הכנסת מנעו מהם לחבוש את הכובעים בתוך אולם ההרשמה.

השופט אליקים רובינשטיין, יו"ר ועדת הבחירות, שאל אותם: "אולי יש לכם שם יותר מוצלח ממפלגת הפיראטים"? ועל כך

השיב שם טוב – "לקחנו את השם הזה ממפלגות פיראטיות בעולם". בשלב זה הוא פנה לעבר סוללת העיתונאים באולם וקרא- "ב- 22 לינואר עליכם להצביע לפיראטים". סגן יו"ר הוועדה, ח"כ דוד רותם אמר בתגובה כי :"לפעמים יש פה אנשים הזויים". על כך השיב לו שם טוב:"יש פה בן אדם הזוי אחד ושמו דוד רותם".

כשהשופט רובינשטיין שאל אותם לגבי המצע שלהם ענו הפיראטים כי "אנחנו רוצים שהמדינה תשוט למקומות טובים יותר".

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.