אהוי!

רצינו להודות על התמיכה והשותפות במסע לכל מי שסייע, הגיב, עשה לייק, שיתף, הצביע ובחר.

לפני מספר חודשים הקמנו את מפלגת הפיראטים וחיש יצאנו להפלגה – מפרשינו מתוחים, רוחות החופש והדמוקרטיה נושפות בעורפנו, ודגל הקידמה מונף אל-על. אנו חיים בתקופה בה הטכנולוגיה מאפשרת לנו להשתחרר משיטות ותפיסות שעבר זמנן, וביכולתנו לנצל את הקידמה ליצירת שיטה דמוקרטית חדשה, המאפשרת למערכת הציבורית לשקף ביתר נאמנות את הרצונות של הכלל. במילים אחרות – הפוליטיקאים אינם נחוצים יותר, יש לנו את האפשרות להחליט יחד בכל עת ובזמן אמת – באמצעות האינטרנט. הפער בין בוחרים ונבחרים ניכר בכל ימות השנה, והצעתנו: לשדרג את השיטה, לכזו המשקפת תפיסה חברתית, קהילתית, פתוחה ומתקדמת.

כעת, משתמו ימי הבחירות ו-120 אשה ואיש קיבלו את אישור הציבור לעשות כל העולה על רוחם, הם לא ישאלו אותנו לפני שיעלו את מחירי המים, המע"מ, והתחבורה הציבורית והדלק.

יש התוהים מדוע ניסינו להתמודד לבחירות, למרות שרק הקמנו את המפלגה, כשאין מאחורינו בעלי הון, עורכי דין, יועצים פוליטיים או כוח מיומן. עשינו מתוך אמונה עמוקה בזכותו של כל אדם לחירות וחובת המערכת הציבורית לדאוג לרווחתו. המערכת הציבורית הביורוקרטית והמסואבת כבר לא משרתת אותנו. המפלגות המיושנות לא מייצגות אותנו, ובכל זאת אנו מאמינים באפשרויות הגלומות בטכנולוגיות החדשות, ובטוחים כי השיטה שאנו מציעים – דינמיקרטיה – היא כלי יעיל וחדיש להבטיח שהנבחרים יהיו נאמנים לבוחריהם.

אנו שמחים על ההזדמנות שנפלה בחלקנו להציג את הרעיון לציבור, ולעיתים גם לרומם את רוחו. אנו בטוחים בצדקת דרכנו, ומשוכנעים כי בעתיד, אם תשאר דמוקרטיה בחבל ארץ זה, היא תפעל בדומה לדינמיקרטיה שהצענו. השיטה עובדת בהצלחה ומתפתחת במקביל במקומות רבים בעולם, בהם פועלות מפלגות פיראטים המשתפות פעולה ביניהן באופן פתוח ודמוקרטי, דרך הרשת.

בעוד 9 חודשים יתקיימו בחירות ב-250 רשויות מקומיות. אנו קוראים לכל מי שרוצה לקחת אחריות על סביבתו ולקדם התנהלות דמוקרטית, שקופה ומתקדמת – ליצור עמנו קשר. איננו מרפים ומתכוונים להתמודד בכמה שיותר ערים ומועצות אזוריות.

הצטרפו אלינו לקידום הדמוקרטיה, להנהגת שיטה שבה הנבחרים מתנהלים על פי רצון הציבור – ביושר ובתבונה.

נשמח אם תשתפו ברעיונותיכם ודעותיכם.

על מי מנוחות,

הפיראטים – piratim.org

תגובה אחת


  1. תקימו את ממשלת הצללים וכנסת הצללים שלכם, ותפעילו אותם למרות שלא נבחרתם.

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *