הקרב האמיתי בכנסת: מפלגת הפיראטים נגד מפלגת ההודים והאתיופים [נענע10]

[מקור: נענע10]

מאת: אבי עמית

בלילה קר וגשום הצטופפו בכנסת נציגי המפלגות המתמודדות בבחירות, במטרה לזכות באותיות שתייצגנה אותם בקלפיות. בין השמות המוכרים, הסתובבו כמה רשימות חדשות, חלקן הזויות במיוחד. נציגי שודדי הים הגיעו עם קרסים, "כולנו חברים" הפריחו בועות סבון

אם עד היום נדמה היה שהקרב בין המפלגות הוא על הנושא המדיני, הביטחוני או הכלכלי, אמש (שלישי)התבררה התשובה. אחרי לילה גשום בתור מחוץ לכנסת, הצטופפו הבוקר נציגי המפלגות כדי להיכנס ראשונים ולזכות בקרב החשוב באמת – הקרב על האות שתייצג אותם בקלפי. ולצד השמות המוכרים, נתקלנו במפלגות חדשות ומפתיעות, כמו מפלגת הפיראטים ומפלגת האתיופים וההודים. מי אמר שתהיה מערכת בחירות משעממת?

"עכשיו ישראל מבודדת בעולם, כולם יודעים את זה, אנחנו נכניס את ישראל למרכז העניינים העולמי", מבטיח אוהד שם-טוב ממפלגת הפיראטים. לא בטוח מה, או מי, המפלגה שלו מייצגת, אבל נראה שהם יודעים לעשות שמח. עם קרסים בידיים ושיער לא מסורק, הם הגיעו לרשום את מפלגתם. "הרב אמסלם הוא די פיראט, איך הוא יצא נגד עובדיה", קראו לעבר נציג עם שלם. "הרב עובדיה", הוא תיקן אותם.

"לראשונה בישראל יש נציג הודי שמחובר לשטח וגם האתיופים שהתאחדו", ניתח נסים פדידה, מפלגת "אחים אנחנו" של קהילות יוצאי אתיופיה והודו. "אגב, הם גם אותו צבע עור וגם יש כימיה בניהם", הוא מסביר.

"אחרי 2,400 שנה באנו לארץ אבל אחרי 2,500 אנחנו נכנסים לכנסת, בעזרת השם", מייחל דניאל טלקר, נשיא הקהילה ההודית בישראל. "אני מאמין שלא רק שנעבור את אחוז החסימה, ניקח 5,6 מנדטים", מתנבא דוד אבבה, יו"ר מפלגת "אחים אנחנו".

"אנחנו מפלגת 'כולנו חברים'. הגיע הזמן שבכנסת יהיו אנשים פשוטים, אנשים שגדלו בשכונות", מספר משה אופיר, תוך הפרחת בועות סבון ועישון סיגריה מגולגלת. "באתי אתמול בלילה, עם אוהל ושק"ש. גיליתי שיש מחוץ לכנסת הרבה מאוד חיות בר, תנים, דורבנים, היה אקשן", שיתף גיא אלוני, נציג מפלגת דע"ם. רצינו דמוקרטיה, קיבלנו. רק אל תשכחו לשים את האות הנכונה בקלפי.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.